SERVIS VOZŮ I V ZÁRUČNÍ DOBĚ

Sevis vozů v záruční době?

Ano, proto je tu tzv. "Bloková vyjímka" platná od 1.6.2010

"Pokud zákazník nechal provést opravu nebo servis svého vozidla během záruční doby výrobce u samostatného nezávislého servisního pracovníka, může záruka zaniknout jedině v případě, že provedená práce byla vadná. Obecná povinnost nechávat provádět opravy a servis automobilu v záruční lhůtě pouze ve schválené síti by zbavovala zákazníky práva nechat opravy nebo servis provést samostatným nezávislým servisním pracovníkem, a to by zejména v případě "rozšířených záruk" takovým nezávislým servisním pracovníkům bránilo efektivně konkurovat schválené síti."

"Bloková výjimka" v podstatě znamená možnost koupit si nové auto kdekoli v EU, servisovat ho v levnějším neautorizovaném servisu a případě poruchy dílu na který se vztahuje záruka výrobce (např. akumulátor) nechat si tento vyměnit u jakéhokoli autorizovaného prodejce příslušné značky, jelikož nákup nového vozu a jeho servis jsou zcela odlišné věci. Neplatí, že tam kde jste nový vůz zakoupili tam ho musíte i servisovat.

Jak už bylo uvedeno výše. "Bloková výjimka" předepisuje, že v rámci rovného konkurenčního prostředí mohou servis během záruční doby vozu provádět i nezávislý servisní pracovníci a servisy. Má to ovšem jednu podmínku: "Váš" autoservis je schopen takovouto servisní prohlídku na voze v záruce kvalitně provést. To znamená, že na to má patřičné vybavení (žádná servisní prohlídka se neobejde např. bez vyčtení závad z řídící jednotky vozu) a že má patřičný servisní plán určující předepsané úkony.

ANTIVIROVÉ A ANTIBAKTERIÁLNÍ ČIŠTĚNÍ INTERIÉRŮ OZÓNEM

8. 10. 2020

Nabízíme čištění interiéru vozidel generátorem ozónu, který má velmi silné antivirové a antibakteriální účinky a poradí si tak s různými druhy bakterií a virů, včetně COVID-19.

Čištění interiérů

6. 1. 2020

Čištění provádíme na profesionálních strojích německé společnosti Kärcher, největšího světového výrobce vysokotlaké, čistící a úklidové techniky.  Čistící přípravky používáme téže značky.

Je čas na dezinfekci a doplnění klimatizace

4. 5. 2019

Za dveřmi je hroké léto, tak neváhejte a nechte si již teď zkontrolovat klimatizaci v autě. Plnění klimatizace od 850Kč

Servis vozů v záruční době

6. 4. 2019

Ano, proto je tu tzv. "Bloková vyjímka" platná od 1.6.2010 podle které můžete servis provádět i mimo autorizovaný servis. Více čtěte po rozkliknutí.

 

Denní svícení

5. 5. 2018

Vyhněte se pokutám za zapomenuté rozsvícení světel. Nabízíme montáž denního svícení na Váš vůz. Cena od 1500Kč včetně světel a práce.